Novorozence z Havlíčkobrodska zabila podle policistů nejspíš jeho matka, hledají se svědci

Mrtvé novorozeně, které bylo nalezeno před dvěma týdny v Perknově na Havlíčkobrodsku, se narodilo živé. Holčička byla donošená a životaschopná. Kriminalisté z vraždy podezřívají její matku, po které teď usilovně pátrají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novorozenec, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Shuné Pottier

„Žádáme občany o to, aby nám poskytli informaci, tip, radu, zda někde v jejich okolí se nenachází nějaká žena, která měla v době kolem 12. dubna porodit a která už není těhotná, ale schází jí dítě,“ uvedl kriminalista Pavel Kubiš.

Dosavadní pátrání zatím úspěšné nebylo. „Nějaké tipy jsme dostali, samozřejmě všechny jsme intenzivně prověřili, ale bohužel zatím nám nic nepřineslo kladný poznatek, který by vedl k objasnění tohoto smutného činu,“ řekl kriminalista.

Tělo novorozené holčičky v igelitových taškách našel 12. dubna v podvečer u lesní cesty v Perknově svědek. Tou dobou tam měla jít také zhruba 35–40letá žena, kterou policisté prosí o pomoc se svědectvím.

„Jedná se o svědkyni, která by nám možná mohla nějakou informaci k tomuto podat. Žena se pohybovala ve směru od obce Perknov a šla směrem k nálezu, podívala se tam a pak zase odcházela. Pokud by bylo možné zjistit, o koho se jedná, byli bychom rádi,“ žádají policisté.

Kriminalisté z Vysočiny spolupracují s policií v Karlovarském kraji a v Německu kvůli možné souvislosti s tamními případy vražd dvou novorozenců.

Olga Štrejbarová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme