Novou dětskou televizi Déčko na Jablonecku nenaladí. Maminky se rozčilují, školkám to nevadí

Od začátku nového školního roku funguje televize pro děti. Jenže není pro všechny. Malí zájemci ze severu Čech si kanál Déčko České televize nenaladí. Chybí pokrytí. A tak severočeské maminky malých dětí zaměstnávají rozčilené diskuse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo nového dětského kanálu České televize :D | Zdroj: ČTK

Ukázku na nový kanál viděly na severu Čech stovky dětí. Svůj nový program si ale nenaladí. Jejich rodiče nemají satelit nebo kabelovou televizi, a tak Déčko zkrátka nechytí.

Už od víkendu řeší tento problém na sociální síti skupina Jablonecké maminky. Jednou z diskutujících je i Kateřina Vaňková ze Mšena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémy s pokrytím signálem nového kanálu ČT mapovala na Jablonecku Šárka Škapiková

„Tady někdo píše, že nejde na Žižkově vrchu, přitom to je v centru města. A tady někdo píše, že v Jablonci chytá z pražského vysílače. Jedni píšou, že chystají a o sto metrů dál nechytají,“ ukazuje, jak bouřlivou diskusi nedostatek pokrytí vyvolal.

Dříve se hodně pouštěly dětské pořady i ve školkách. Teď už je ale jiná doba. Dnešním mateřinkám je jedno, kde se co dá, nebo nedá naladit.

„Problém nemáme, protože na televizi vůbec nekoukáme. Děti mají televize spoustu doma, mají počítače, takže se snažíme omezovat co nejvíc tyhle aktivity,“ potvrzuje ředitelka jablonecké mateřinky Muchomůrka Irena Šolcová.

Česká televize problém se signálem nového kanálu ČT Déčko řeší. Naladí ho podle odhadů jen něco přes 80 procent lidí. Nejhorší pokrytí je právě na Liberecku - jen zhruba šest procent území kraje. Vedení televize se kvůli tomu rozhodlo nechat nejoblíbenější dětské pořady také v nabídce ČT 2.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme