Novou primátorkou Liberce je Rosenbergová z ČSSD

Liberec bude mít ve svém čele ženu. Sociální demokratku Martinu Rosenbergovou zvolili na dnešním zasedání za novou primátorku tamní zastupitelé. Krajské město tak bylo bez primátora jen necelé dva týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Rosenbergová (ČSSD) je novou primátorkou LIberce | Zdroj: ČTK

Předchozího primátora, Jana Korytáře ze sdružení Změna pro Liberec, zastupitelé na druhý pokus odvolali v sobotu 16. dubna.

Rosenbergová dosud byla Korytářovou statutární náměstkyní a po jeho sesazení stála v čele Liberce. V dnešním hlasování dostala hlasy od 22 z 35 přítomných zastupitelů.

Novou primátorku podpořili koaliční partneři i opoziční ODS. Změna pro Liberec, která vloni volby vyhrála, výběr primátora bojkotovala.

Původní koalice, kterou vedle Změny pro Liberec tvořily ČSSD, sdružení Liberec občanům a Unie pro sport a zdraví, se na konci března rozpadla poté, co sociální demokraté vypověděli koaliční smlouvu kvůli údajně špatné komunikaci s tehdejším primátorem Korytářem a sporným stavebním zakázkám.

Nová menšinová koalice v Liberci vznikla spojením ČSSD, Liberce občanům, Věcí veřejných a dvou ze tří zastupitelů Unie pro sport a zdraví.

Martina Rosenbergová je teprve druhou ženou v čele Liberce. První byla Emilie Knotková v 50. letech.

Eva Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme