Nový horkovod v Olomouci stál přes půl miliardy. Fungovat má od konce září

Dělníci dokončují poslední část nového horkovodu v Olomouci. Veškeré potrubí už je v zemi. Po otestování přijde na řadu oprava rozkopaných ulic nedaleko centra. Podle zástupců teplárenské společnosti horkovod zkvalitní dodávky tepla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havárie vodovodního potrubí v Praze na Břevnově | Foto: Filip Jandourek

„Riziko poruch nebo havárií ve velmi exponovaných obdobích zimy se tím značně snižuje. Úspory se týkají emisí oxidu siřičitého a oxidu dusíku a jsou vyčísleny v řádech desítek tun za rok,“ dodává mluvčí společnosti Dalkia Milan Wagner.

Teplárenská společnost provádí rekonstrukci a výstavbu olomouckého horkovodu už od roku 1998. Za tu dobu dělníci vyměnili zhruba 60 kilometrů potrubí. Celkové náklady přesáhly půl miliardy korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olomoucké domácnosti začne už brzy vytápět nový horkovod. Poslední části potrubí jsou v zemi

Šestnáct let bylo po etapách rozkopané celé město. V těchto dnech dělníci dokončují poslední práce před spuštěním provozu. Celý systém má začít fungovat už za několik dní.

„Probíhají zásypy horkovodu a hutnící zkoušky a povrchové práce. Zprovoznění horkovodu bude do 19. září. Dále povrchové úpravy budou až do konce listopadu letošního roku,“ přibližuje Pavel Sedlařík z Dalkie.

Poslední etapa výměny dosluhujícího parovodu probíhala od začátku letošního května. Dělníci postupovali od ulice Havlíčkova přes Vídeňskou, Aksamitovu a Kateřinskou až na třídu 17. listopadu.


Zvětšit mapu

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme