Nový jízdní řád v Cerekvici nad Loučnou ztěžuje život školákům

Při pozdním příchodu by se ode dneška mohla polovina všech dojíždějících žáků Základní školy v Cerekvici nad Loučnou vymlouvat na autobus. Jízdní řád se změnil tak, že se žáci do školy nedostanou včas.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová zastávka. Ilustrační foto

Autobusová zastávka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Na Základní škole v Cerekvici nad Loučnou by se mělo začít vyučovat v 7 hodin 45 minut, zvonění ale muselo být posunuto na osmou hodinu, protože autobus s dojíždějícími školáky přijede až o minutu později.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Martina Karlíka z Cerekvice nad Loučnou v Odpoledním Radiožurnálu

Janu Chaloupkovi ze sedmé třídy se posunutý začátek vyučování líbí, komplikuje mu ale ostatní aktivity a kroužky, na které tak nestihne přijít včas. Jako nevýhodu vidí změnu žák Jan Jelínek. Po vyučování spěchá do školky pro mladšího sourozence, což je pro něj teď obtížnější stíhat.

„Jízdní řády nám narušily už asi třicet let staré zvonění, takže jsme museli posunout zvonění o patnáct minut ze tři čtvrtě na osmou hodinu. Pro nás to je výhodné, protože žáci jsou odpočatější, místní mohou o chvilku déle spát a přijít na osmou, jak je zvykem učit na jiných školách,“ řekl Radiožurnálu ředitel školy Pavel Tupec.

ČTĚTE TAKÉ: Nové jízdní řády zmátly cestující, dětem se posunul začátek školy

Přivítal by, kdyby vyučování začalo ještě později, a lépe tak odpovídalo křivce pozornosti dětí, která je po ránu nízká. „Jedna škola posunula vyučování od devíti hodin, a aniž by se jakkoli přičinili, zlepšil se jim výsledek práce pedagogů, takže se zlepšily výsledky žáků,“ dodal Tupec.

S kroužky nemá škola problém. Ty, které sama pořádá, se posunuly spolu s výukou. Jan Chalupa ale chodí na kroužky jinam, a patnáct minut mu chybí.


Zvětšit mapu

Martin Karlík, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme