Nový komplex sjezdovek pod vrchem Plešivec je připravený na sezonu. Čeká už jen na sníh

Jarní počasí posledních dnů přidělává starosti především provozovatelům lyžařských areálů. Kvůli vysokým teplotám totiž nemohou pokrýt sjezdovky technickým sněhem a většina lanovek i vleků v Krušných horách stále stojí. Týká se to i nového komplexu sjezdových tratí pod vrchem Plešivec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál čeká na sníh, aby mohl spustit provoz | Foto: Zdeněk Trnka

„Pánové dělají jednu z posledních věcí, takovou dřevěnou zástěnu. Jsou to už poslední práce, co se týká lanovek, parkovišť a všeho okolo,“ popisuje Ondřej Pávek ze skiareálu Plešivec.

Sjezdovky se měly původně spustit už v prosinci. Premiérová sezona komplexu má už teď značné zpoždění.

„Počasí nám udělalo trochu čáru přes rozpočet, nicméně se nám ulevilo v tom, že můžeme opravdu udělat všechno pořádně a být připraveni. Teď už nás to jarní počasí samozřejmě trápí, protože už bychom nejradši začali,“ říká Pávek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V novém skiareálu pod Plešivcem v Krušných horách natáčel reportér Zdeněk Trnka

Situace je o to komplikovanější, že sjezdovky pod Plešivcem propásly první zásadní období aktuální sezony, které přichází po vánočních svátcích před Silvestrem. Návštěvníků bylo přitom v Krušných horách dost.

„Letos byli návštěvníci trošku zklamaní. Myslím si, že daleko víc fungovaly restaurace a bary než lanovky a běžecké stopy. Sněhu bylo velice málo a lidí bylo poměrně dost, hodně se chodilo na procházky,“ domnívá se starosta blízkých Abertam Zdeněk Lakatoš.

Mnozí z turistů věděli i o novém skiareálu a situaci pod Plešivcem si byli obhlédnout. Podle Ondřeje Pávka byly návštěvníků stovky.

Ondřej Pávek ze skiareálu | Foto: Zdeněk Trnka

„Turisté byli na chatách, obcházeli okolo, dívali se. Ptali se, kdy pojedeme, jestli lyžujeme a tak dále. Chodili s dětmi lyžovat na svahy, které byly částečně zasněžené. Turismus tady je, ale bohužel zatím jenom pěší,“ uvádí Pávek.

Ze spodní stanice Plešivecké lanovky je slyšet občasný zvuk spouštěné lanovky. „Teď potřebujeme prudší ochlazení, minimálně tři stupně pod nulou, ale líbilo by se nám okolo minus deseti stupňů. V takových podmínkách bychom byli schopní zasněžit a připravit celý areál během týdne nebo deseti dnů, pokud by to šlo dobře,“ dodává Pávek.

Propad tržeb současné zimní sezony zatím pod Plešivcem nezačali odhadovat. Čekají totiž, že blížící se ochlazení hlavní sezonu konečně odstartuje.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme