Nový medvědín na Točníku je hotov, 'večerníčkoví' medvědi se mohou nastěhovat

Na hradě Točník dokončují nový medvědín. Obývat by ho měli dva ‚večerníčkoví medvědi‘ - Agáta a Martin. Jde o protagonisty právě natáčeného seriálu Václava Chaloupka, který se proslavil hlavně s medvědy Vojtou, Kubou a Matějem. Chaloupek se před časem obával, že na Točníku medvědárium nestihnou dostavět včas. Agáta a Martin by pak museli jít jinam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové mědvědárium na Točníku pro večerníčkové medvědy | Foto: Petr Kološ

Ve hře byla medvědária v Plzni nebo Táboře, ale nakonec mají smůlu. Na Točníku – i přes velkou počáteční nedůvěru majitele medvědů, režiséra Václava Chaloupka – všechno dobře dopadlo.

„Medvědín je téměř dokončen, jen se ještě musí zapojit elektrický ohradník. A probíhají ještě nějaké úpravy terénu. Budeme čekat na kolaudaci,“ říká Hana Zemánková z občanského sdružení Nudle, které medvědín staví.

Čekat se bude i na medvědy. Termíny totiž posunuje režisér Chaloupek, a to až na polovinu listopadu. „Původně to mělo být v polovině října. Ale Česká televize mu dala ještě nabídku na nějaké natáčení, tak je potřebuje mít déle,“ vysvětluje Zemánková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nové medvědárium se byl podívat reportér Petr Kološ

Na stavbu medvědína, který je proti původnímu, kde žil medvěd Jarda, třikrát větší a jde do něj více slunce, vyhlásilo občanské sdružení Nudle sbírku. Lidé věnovali víc než 400 tisíc korun. Dalších zhruba 200 tisíc poslaly firmy. Celkem totiž točnický medvědín vyšel na víc než 600 tisíc korun.

„Plus ten materiál. Třeba tady betonárka nám to dala úplně zadarmo, i nám to sem přivezla, byli úžasní. Myslím, že nám všichni včetně úředníků vycházeli vstříc,“ pochvaluje si Zemánková.

Medvědi mají i hračky

Hotový medvědím věnuje občanské sdružení Národnímu památkovému ústavu. Tomu připadnou i oba hladoví huňáči Agáta s Martinem. „Oni toho zas tolik nesežerou. Potrava není tou největší položkou. O medvědy se budeme starat my v rámci našich povinností,“ tvrdí Zemánková.

Medvědi už také mají připravené hračky. „Museli jsme docela podstatnou část stromů pokácet. Z těch kmenů jsme jim udělali kladinu, mají tam houpačku, klouzačku. Pan Chaloupek sám říkal, že pro ně je velká zábava i to, že jsou jim některé nechráněné stromy k dispozici,“ dodává Hana Zemánková.

Agáta s Martinem by se na Točník měli nastěhovat zhruba za 40 dnů. Jak bude vypadat oslava jejich příjezdu, ještě není jasné. S ohledem na počasí se možná přesune až na jaro.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme