Nový šéf pražských strážníků chce dát kontroverzní vozy Hummer do dražby

Pražský primátor Bohuslav Svoboda z ODS dnes slavnostně jmenuje do funkce nového ředitele městské policie v Praze. Nastupující Eduard Šuster si jako své priority určil více strážníků v ulicích a prověření všech podezřelých smluv. Chce také vyřešit kontroverzní nákup terénních aut značky Hummer a vznášedla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ředitel městské policie v Praze Eduard Šuster | Foto: Anna Königsmarková

„Hovořím sám za sebe. Nemyslím si, že ty vozy jsou prodejné. Spíš bych navrhoval, aby se třeba darovaly nějakým organizacím, které působí různě po světě,“ říká Šuster a pokračuje:

„A nebo by se daly do dražby a ty prostředky by byly použity pro charitativní účely. Protože přece jen ta mediální známost u těchto vozidel je a třeba by se z toho dalo něco vytěžit.“

Kromě prověření všech podezřelých smluv bude chtít Šuster vidět v ulicích více strážníků.

„Jsem přesvědčený o tom, že městská policie má dostatek lidí. Jde pouze o to zvolit ten správný poměr mezi řídicími a řízenými funkcemi. To znamená lidmi, kteří velí, a kteří tu samotnou službu vykonávají,“ vysvětluje.

Formálně se stal Šuster šéfem pražských strážníků v úterý. Ve vedení pražské městské policie nahradí náměstka Ludvíka Klemu, který útvar dočasně vedl po zadržení a obvinění Vladimíra Kotrouše z korupce.

Květa Moravcová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme