Nový semestr přináší i bohoslužby pro studenty, letos na pěti místech v Brně

Se začátkem akademického roku studenti zaplnili jak Brno, tak brněnské kostely. Dnes společně slavnostně zahajují semestr bohoslužbou v petrovské katedrále. Ta je jedním z pěti míst, která v jihomoravské metropoli nabízí pravidelné studentské mše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Interiér kostela na Hoře Matky Boží | Foto: Aleš Spurný

Rytmičtější hudba a kázání zaměřená na témata, která trápí vysokoškoláky. Tím se podle kaplana Palva Bača liší studentské bohoslužby od běžných. Studenti podle něj o náboženských problémech rádi diskutují, a proto si zvou na mše teologické autority.

„Je to věc, která vyšla ze strany studentů, kteří spolupomáhají organizovat život v tomto společenství, sami přišli s tím, že by bylo dobré pozvat nějakého hosta, kněze, který by měl speciální tematické kázání při mši svaté a pak s možností i besedy po ní,“ říká kaplan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se začátkem nového semestru na vysokých školách začínají i mše pro studenty. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Martina Pelcová

Pro studenty jsou bohoslužby kromě příležitosti k zamyšlení také možností seznámit se s věřícími svého věku. To ocenila studentka Jana Havlíčková, když v Brně nastoupila do prvního ročníku.

„Já jsem hodně z daleka, takže jsem tady neměla moc kamarádů. A je to příležitost poznat lidi, kteří mají něco společného, protože jsou věřící. Takže kromě toho, že jde člověk do kostela z vlastních důvodů, tak má možnost tam potkat ty kamarády,“ přiznává.

Bohoslužby zaměřené na studenty slouží kněží kromě Petrova také v kostele sv. Jana Nepomuckého nedaleko bohunického kampusu i v kostele Panny Marie - pomocnice křesťanů v Žabovřeskách.

Dále také u minoritů a jezuitů, kteří řídí i brněnské studentské centrum. To zaštiťuje řadu duchovních i společenských aktivit, které jsou určené mladým věřícím.

Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme