Novým předsedou ODS na Vysočině je senátor Miloš Vystrčil. Jen na osm měsíců

Regionální sněm ODS v Jihlavě si zvolil nového předsedu. Jediným kandidátem byl senátor Miloš Vystrčil, který nakonec získal 56 hlasů ze 70. Dosavadní šéf Ivo Strejček po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu celorepublikové ODS odstoupil také z předsednického křesla na Vysočině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres ODS v Brně | Zdroj: ČTK

„Volba je na osm měsíců – do řádného volebního sněmu, který bude v listopadu 2013. Možná proto nebyl takový zájem,“ přemítá bývalý hejtman a současný senátor Miloš Vystrčil, proč byl jediným kandidátem.

„Nebo to také může být proto, že dneska stát se krajským předsedou ODS není žádné velké vítězství z hlediska toho, že by to přinášelo nějakou popularitu nebo sympatie. Dnes máme poměrně velké problémy,“ přiznává Vystrčil.

Dosavadní šéf ODS na Vysočině a europoslanec Ivo Strejček po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu celorepublikové ODS odstoupil také z předsednického křesla na Vysočině.

V kuloárech se sice říká, že Strejček odešel kvůli prvnímu celorepublikovému neúspěchu, ten to však odmítá. Svůj odchod vysvětluje špatným výsledkem v krajských volbách, při kterých ODS získala jen 11 procent.

„Příčiny mizerného výsledku nehledejme mimo ODS, ale uvnitř ODS. Pokud na problém nahlížím takto, tak si musím položit otázku, buď jako předseda regionu nabídnu nějakou další cestu, nebo převezmu plnou odpovědnost za těch 11 procent. S tím, že se najde někdo jiný, kdo výsledek ODS pro budoucnost zlepší,“ vysvětluje Strejček.

Chybí výrazné osobnosti

Podle mnoha členů organizace však na Vysočině chybí nové výrazné osobnosti. Například předseda třebíčské oblasti a bývalý senátor Vítězslav Jonáš by rád takového člověka našel na Třebíčsku.

„Sice osobnosti máme, ale určitě chybí. Musí se vygenerovat do budoucna další. To nakonec bylo vždycky vidět a i v celostátním měřítku, že jsme někdy neměli dostatek lidí, abychom byli konkurenceschopní,“ říká Jonáš.

„Já se domnívám, že situace není zrovna růžová nebo optimální, ale myslím, že dochází k obnově,“ přidává se krajský zastupitel za ODS Radek Černý.

„S jistou nadějí sleduji práci na sestavování kandidátek do voleb v supervolebním roku 2014. Mám na mysli hlavně kandidátky do místních zastupitelstev, protože to je opravdu odpovědnost nás tady na Vysočině, to za nás nikdo v Praze neudělá,“ upozorňuje Radek Černý.

Michal Malý, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme