Nymburští policisté začínají hlídat město také na kole

Nymburk a blízké okolí města začnou ode dneška hlídat také policisté na kolech. Cyklohlídky tak ve městě odstartují pilotní projekt, který v případě úspěchu může najít uplatnění také v dalších částech středočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jarní cyklojízda 22.4.2010, zahájení na nám. Jiřího z Poděbrad | Foto: Tomáš Vodňanský

Nymburští strážci zákona mají už k dispozici dvě kola v barvách policie a čtyři sady potřebného cyklistického vybavení. Cyklohlídky budou do terénu vyrážet od jara do podzimu a poprvé mohou vyjet už dnes.

„Je to vyloženě rovinatý kraj. Hlavně jsme tam našli ochotné policisty, kteří kola chtějí používat,“ vysvětlil ředitel středočeské policie Václav Kučera, proč se pro tento pilotní projekt vybral právě Nymburk.

Policisté na kolech budou na Nymbursku vyjíždět především do těch oblastí, kam se motorizovaná hlídka dostává jen obtížně, nebo tam, kam auta nepatří. Příkladem může být stezka určená vyznavačům bicyklů mezi Nymburkem a Poděbrady.

Policejní cyklohlídky už nějaký čas fungují v jiných částech Česka. Například na Frýdecko-Místecku nebo Litoměřicku. Pokud se osvědčí tento nápad i v případě nymburských policistů, mohou se brzy cyklohlídky objevit i v dalších částech středočeského kraje.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme