O Baťův kanál budou společně pečovat Češi i Slováci

Čtyři moravské a čtyři slovenské kraje se rozhodly dohromady pečovat o Baťův kanál a rozvíjet dění kolem něj. Společnou dohodu o jedinečném průplavu podepíší na brněnském výstavišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řeka Morava a Báťův kanál si dál žije poklidným životem. Za rok nashledanou. | Foto: Alena Podlucká

Technickou i přírodní památkou je umělá vodní cesta, která lemuje a protíná řeku Moravu od Otrokovic po Rohatec. Průmyslník Tomáš Baťa po ní na počátku minulého století dopravoval suroviny, ale po válce ztratil průplav smysl i jako zavlažovací zdroj.

Oživení nastalo až po revoluci, kdy se začal využívat pro turistickou plavbu. Časem kolem kanálu vyrostly cyklostezky a propojením se slovenskou Skalicí se kanál dostal na délku zhruba šedesáti kilometrů. Na opačném konci vodní cesty už se rýsuje splavnění po Kroměříž s jejími památkami chráněnými UNESCO.

„Nastavili jsme celou velkou kampaň pod názvem Vzhůru na palubu, oslovili jsme školy, snažili jsme se tam přitáhnout děti na školní výlety, dělali jsme velké kampaně v rádiích,“ popisuje jednu z kampaní na podporu turistiky ředitelka Centrály cestovního ruchu východní Moravy Dana Daňová.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme