O Den otevřených dveří v Českém rozhlasu měli Ostravané velký zájem

Lidé čekající venku ve frontě ještě před otevřením hlavního vchodu. Tak to vypadalo v sobotu ráno v centru Ostravy před budovou regionální stanice Českého rozhlasu. Podobně jako v jiných regionech mělo i ostravské studio den otevřených dveří u příležitosti 90.výročí zahájení rozhlasového vysílání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den otevřených dveří v Českém rozhlasu 18. května 2013 | Foto: Matěj Pálka

Jedna skupina za druhou procházela útrobami studií a technických pracovišť. „Pojďte prosím dál, vítejte ve vysílacím studiu,“ znějí úvodní slova pro návštěvníky.

Paní Helenu překvapuje složitost vybavení ve studiích. Poté přidává živý vzkaz do vysílání. „Jsem ráda, že můžu poslat písničku všem novobělským babičkám.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru dne otevřených dveří v ostravském studiu Českého rozhlasu zachytil reportér Martin Knitl

Zprávy dnes čte Martin Straka. Jaké to je, s tolika lidmi za zády? „S kolegyní se velmi dobře bavíme, s posluchači a návštěvníky, je to moc fajn,“ říká.

Jak vlastně reportéři zjistí, že se něco děje? Jak je možné, že to, co se stane, je téměř okamžitě ve vysílání, jak dlouho trvá výroba takové reportáže? Otázky padají jedna za druhou a pochopitelně nejen o zpravodajství.

Atraktivní je práce v režii, vyrábění rozhlasových her a podobně. Mnoho lidí přišlo jenom proto, že chtěli vědět, jak vlastně moderátoři vypadají, když už jim doma hrají na lednicích, v autech nebo v obývacím pokoji.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme