O Gočárovy mlýny má zájem investor, který podniká v chemickém odvětví

O pardubické Automatické mlýny mají zájem dva investoři. Město zatím jedná pouze s jedním z nich. Jde o firmu, která podniká v chemickém odvětví. Objekt je dílem slavného architekta Josefa Gočára a je památkově chráněný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automatické mlýny dnes | Foto: Tomáš Klement

V Automatických mlýnech v centru Pardubic se mlela mouka více jak sto let. Letos ale majitel, firma Goodmills, výrobu zastavil a na konci března fabriku opustili poslední zaměstnanci. Firma objekt prodává.

Mlýny jsou kulturní památka, postavil je slavný architekt Josef Gočár a pro Pardubice mají velký význam. I proto nabídl majitel celý objekt městu. To ale podle primátorky Štěpánky Fraňkové samostatně investovat do stavby nechce.

Radnice je podle ní spíše pro variantu odkupu mlýnů společně s dalším investorem. Zájemci jsou dva. Zatím město jedná s firmou, která podniká v oboru chemie.

„Dohodli jsme se na tom, že bude k dispozici i znalecký posudek, dokonce jsme i té společnosti předali materiál, který dostali zastupitelé od pana architekta Teplého, a dohodli jsme se na další společné schůzce, kde si definujeme další otázky, které by nás v celém průběhu mohly posunout nějakým způsobem dál,“ vysvětluje.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme