O kladenskou školku pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí je velký zájem

Kladenská školička Člověka v tísni, do které chodí předškolní děti ze sociálně znevýhodněných rodin, zahájila druhý rok fungování. O místa v tomto předškolním klubu je velký zájem. Kladno totiž bojuje s rostoucím počtem ubytoven a vyloučených lokalit, kde se svými rodiči žijí v nuzných podmínkách stovky dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školka Člověk v tísni v Kladně | Foto: Kateřina Havránková

Lektorky ve školičce Člověka v tísni připravují děti, které by jinak do školky zřejmě vůbec nechodily, na vstup do základní školy.

Do klubu vodí maminky své děti od pondělí do čtvrtka, a to v dopoledních hodinách. Chlapci a děvčata pracují ve třídě, ale taky na dvorku za domem.

Přehrát

00:00 / 00:00

V kladenské školce organizace Člověk v tísni, kam chodí děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, natáčela redaktorka Kateřina Havránková

„Je to pro děti od tří do sedmi let, přijít může kdokoli, je to zdarma,“ říká lektorka Tereza Mádlová, která se o děti stará.

Míst ve školce je deset a už teď je plno. Člověk v tísni totiž sídlí v domku, ve kterém už víc místa není.

„Rodiče se to dozvěděli, řekli si to mezi sebou, takže zájem byl původně velký. Mám z toho radost, že mají rodiče zájem. A vůbec že mají zájem o předškolní výchovu,“ popisuje Tereza Mádlová.

Člověk v tísni pracuje v Kladně i se staršími dětmi. Provozuje třeba odpolední klub, který dospívajícím lidem nabízí různé aktivity. Můžou tam třeba pracovat na počítači nebo se poradit ohledně svých problémů. Nedávno tam otevřeli truhlářskou dílnu.

„Především starší kluci opravují nábytek nebo i vytvářejí. Třeba se rozhodnou jít na truhlařinu. Pro holky je tu například kreativní dílna, kde vyrábějí šperky,“ vysvětluje vedoucí kladenské pobočky Člověka v tísni Karolína Fojtová.

Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme