O kola je během festivalu ve Varech velký zájem, půjčovny fungují na třech místech

Doprava po festivalových Karlových Varech bývá problém. Autobusy jsou plné, auta nemají kde zaparkovat, a tak lidé využívají kola. Bicykly si můžou půjčit na třech místech. Ve stanovém městečku na Rolavě, u Grandhotelu Pupp a hotelu Thermal. O službu je obrovský zájem. Stává se proto také, že se na kola stojí fronta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, půjčovna kol | Foto: Filip Jandourek

Půjčení kola začíná úplně stejně, zájemci k tomu potřebují akreditace nebo festivalový pas a občanský průkaz.

„Každá první hodina je zadarmo, za každou další zaplatí zájemci 100 korun. Na jednu akreditaci si je možné půjčit dvě kola,“ vysvětluje Vašek. Než na kolo lidé usednou, je zapotřebí ho zkontrolovat, popřípadě dohustit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejrychlejší a nejlevnější doprava po festivalových Karlových Varech je kolo. V půjčovnách natáčela Andrea Strohmaierová

„Je to moc užitečná služba. Jsme tu už poněkolikáté a kola často využíváme,“ chválí službu Adéla z Prahy.

Někdo míří do kina, nebo se alespoň snaží. "Užíváme si to na kole, u kina zjistíme, že už jsme film minuli, a vrátíme se zpátky do depa,“ říká návštěvník festivalu.

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, půjčovna kol | Foto: Filip Jandourek

Kola jdou neustále na odbyt. „Jsme tu známí už několik let, zákazníci to znají a rádi k nám chodí. Hlavně jim to pomůže v přesunu mezi jednotlivými sály. Dohromady jich tu máme 61. Staráme se o to, aby na jednotlivých stanovištích bylo po 15 kolech. Různě se přesouvají a doplňují, abychom měli vždy co půjčovat,“ říká Zuzana.

Vyprodané autobusy a málo míst k parkování, tak vypadá doprava na festival ve Varech

Číst článek

Bicykly neslouží jen jako doprava za zábavou, ale i za prací. „Jedu do Puppu, jsem zaměstnanec festivalu, budu trhat lístky. Po celém dnu, když stojíme a trháme lístky, tak si na kole odpočinu. Je to zas něco jiného než jen stát nebo chodit,“ dodává Kateřina.

50. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, půjčovna kol | Foto: Filip Jandourek

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme