O osudu Baníku rozhodne město. Pokud neodkoupí stadion, klub končí

Baník Ostrava dnes sehraje životně důležitý zápas. Stomilionový gól ale namísto útočníků mohou dát politici. Město rozhodne, jestli koupí zchátralé Bazaly a vyzvedne klub z dluhové pasti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

Příznivci fotbalového Baníku netrpělivě očekávají verdikt radnice. Ostravští zastupitelé dnes rozhodnou, zda město odkoupí majetek klubu ve výši zhruba 115 milionů korun. Pomohlo by mu tak alespoň částečně smazat dluhy po bývalém vedení.

Právě kvůli dluhům klub přede dvěma týdny přišel o profesionální licenci, bez které nemůže hrát v první ani v druhé lize.

„Je to zklamání. Ale myslím si, že i kdyby Baník hrál třetí ligu, tak stejně bude chodit plno lidí,“ doufá Zdeněk. Baník je jeho celoživotní láska. Teď se snaží sám sebe utěšit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Jeckelová zkoumala atmosféru před rozhodnutím zastupitelsta o koupi stadionu na Bazalech

Jakmile ale zmíní třetí ligu, s lítostí se v něm mísí i vztek. „Nemůžu souhlasit se zrušením Baníku,“ dává Zdeněk průchod emocím.

Zdeněk se dívá směrem k magistrátu. Zastupitelé by podle něj neměli s pomocí váhat.

„Každé město na Západě podporuje fotbal a sport, jak se dá,“ myslí si Zdeněk.

Sociálnědemokratický primátor Petr Kajnar je pro záchranu klubu. Nechce, aby město o svou ikonu přišlo.

Nervozita přibývá, říká o situaci ostravského Baníku trenér Pulpit

Číst článek

„Můj postoj je, že podporujeme všechny špičkové sporty a že ligový fotbal do Ostravy patří. Pokud to koupíme, tak Baník by tam hrál ještě tuhle sezonu a velmi pravděpodobně příští sezonu. Provozní náklady by šly za fotbalovým klubem a fotbalový klub by nám ještě platil nějaké nájemné přes milion ročně,“ říká Petr Kajnar a dodává, že názory zastupitelů se ale zatím různí.

Jiný způsob záchrany není, říká primátor

„Podpořím odkup Bazalů, aby za tyto peníze mohl Baník splatit dluhy. On je dnes v situaci, že je to jediný majetek, který má, takže jiný způsob záchrany pro klub dnes není,“ říká primátor Ostravy Petr Kajnar.

Podle něj jsou reálné obě možnosti. Ta, že návrh o odkupu projde, i ta, že neprojde. K té druhé se kloní někteří zastupitelé z toho důvodu, že z jejich pohledu Bazaly takovou cenu nemají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátor Ostravy Petr Kajnar podpoří odkup Bazalů

„Je tam několik znaleckých posudků, je to velmi pěkný pozemek pět minut od centra ve velmi pěkné čtvrti, takže on tu hodnotu má,“ tvrdí Petr Kajnar.

Pokud město klub nepodpoří, ten skončí v insolvenci. V opačném případě bude bojovat o profesionální licenci. Termín na podání odvolání k Licenčnímu tribunálu vyprší zítra.

Zastupitelstvo bude rozhodovat od 9 hodin ráno.

Silvie Mikulcová, Jana Jeckelová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme