O ovzduší v Ostravě budou jednat odborníci i politici

Ovzduší dnes bude v Ostravě opět tématem číslo jedna. Sejdou se odborníci i politici. Vedení města se možná dohodne, jestli kvůli ovzduší zažaluje stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špatné rozptylové podmínky (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

V ostravských ulicích nepotkáte člověka, který by byl s kvalitou ovzduší spokojený. Na začátku roku koncentrace škodlivin lámala rekordy. Na vlastní kůži to poznali i výzkumníci z Akademie věd. Tým Radima Šráma tehdy v Ostravě odebíral vzorky a po třech týdnech u nich došlo k padesáti procentnímu poškození chromozomů.

„Takovéto výroky nám škodí a já se velmi silně ohrazuji. Nechceme situaci bagatelizovat, je vážná, ale před dvaceti lety byla možná desetkrát horší,“ reagoval hejtman Jaroslav Palas.

A neshodnou se ani politici z ostravského magistrátu. Zatímco sociálně demokratický primátor vzkázal, že město prozatím stát kvůli vzduchu žalovat nebude, jeho náměstek pro životní prostředí za ODS plán na žalobu potvrdil.

Igor Maňour, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme