O práci asistentů prevence kriminality na sídlišti Máj v Českých Budějovicích má zájem osm lidí

Českobudějovičtí radní budou vybírat čtyři asistenty prevence kriminality, kteří budou pracovat v problémové lokalitě na sídlišti Máj. Vybírat budou z osmi uchazečů. Podobná služba v krajském městě dosud nebyla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela při protestech v Českých Budějovicích na 30 lidí, dvě akce pořadatelé sami zrušili | Foto: Filip Jandourek

Vznik čtyř nových míst asistentů prevence kriminality inicioval po protiromských demonstracích v Českých Budějovicích ministr vnitra Martin Pecina.

Podle náměstka primátora Petra Podholy (ČSSD) by bylo nejideálnější, kdyby se asistenty podařilo obsadit různorodě.

„To znamená, aby tam byli zastoupeni jak zástupci minority, tak zástupci majority. Ale opravdu to uvidíme, až se na základě toho sejde výběrová komise,“ uvedl.

Asistenti prevence kriminality by měli na sídlišti Máj začít pracovat už v září letošního roku. Českobudějovičtí strážníci tuto pomoc vítají.

Podle mluvčího městské policie Václava Supa by to mohl být správný nástroj a prostředek ke zklidnění situace na sídlišti Máj.

„Neboť díky znalosti místního prostředí a zlepšené spolupráci s minoritou by tato spolupráce, tento model fungování, mohl opravdu znamenat zlepšení situace na sídlišti Máj,“ dodal.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme