O prodlouženém víkendu nepojede metro mezi Muzeem a Pražským povstáním

Cestující v Praze musí o prodlouženém velikonočním víkendu počítat s výlukou na lince metra C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Podzemní dopravu nahradí autobusy. Omezení začne platit se zahájením sobotního provozu, vlaky se po celé trase rozjedou zase až v úterý 2. dubna ráno. Důvodem je oprava výhybky ve stanici I. P. Pavlova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metro, nástupiště, cestující (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová

Mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání budou jezdit autobusy v intervalu sedm až osm minut. Ve večerních hodinách pak po deseti minutách.

„Ta linka se jmenuje XC a je navázaná vždycky na tu soupravu metra. Bude tam několik autobusů, tři nebo čtyři dlouhé, kloubové, nízkopodlažní autobusy,“ řekl mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O velikonočním víkendu nepodeje část linky C pražského metra, o výluce informuje reportérka Českého rozhlasu Anna Königsmarková

Pokud by cestující nemohli najít příslušnou zastávku, mohou se podívat jednak na mapky, které budou přistaveny v každém vestibulu, nebo se zeptat informátorů v oranžových vestách.

Vozíčkářům nebo lidem se sníženou pohyblivostí doporučuje Petr Vorlíček následující trasu:

„Když budou cestovat od stanice metra Háje, tak je doporučení vystoupit ve stanici Pankrác, zde přestoupit na linku 193, která je ve stanici Pražského povstání navázaná na už zmiňovanou linku XC, která je doveze až na Hlavní nádraží, kde mohou vystoupit až v nástupní stanici, která je poblíž.“

Důvodem je výměna 39 let staré výhybky

V souvislosti s výlukou budou mezi Florencí a Muzeem jezdit soupravy jen po jedné koleji. Důvodem výluky je výměna původní 39 let staré výhybky ve stanici I. P. Pavlova.

„Metro bude mít za rok 40. výročí a ta výhybka už z technického i bezpečnostního hlediska je opravdu zralá na výměnu. Takže se to musí demontovat, musí se tam vyvézt štěrk, ve kterém je to usazeno,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Vorlíček.

Podle Vorlíčka se vymění i pražce pod kolejemi. „Takže je to taková generální oprava celého úseku kolem té výhybky,“ dodal.

Anna Königsmarková, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme