O stavbě stadionu a nákupního centra v Malšovicích možná rozhodne soud

Odpůrci Parku Malšovice včera deklarovali, že jsou odhodláni bojovat proti společnému projektu města a soukromého investora třeba i u soudu. Projekt fotbalového stadionu a sousedního obchodního centra má od prosince územní rozhodnutí. To ale kvůli 14 odvoláním nenabylo právní moci. Přesto i nepravomocné územní rozhodnutí prodlužuje smlouvu mezi městem a investorem obchodního centra společnostní ECE až do června 2016.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, jednací síň (ilustrační foto)

Soudy, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Jedním ze 14 odpůrců projektu, kteří se odvolali proti vydanému územnímu rozhodnutí, je Kruh občanských sdružení. Architekt František Křelina říká, že pokud krajský úřad odmítne odpůrce, budou proti kontroverznímu projektu bojovat správní žalobou.

„Ta záležitost tohoto záměru je pro nás, jako pro odborníky, natolik silná, že jsme odhodlaní jít do soudního sporu. Pak samozřejmě, když se půjde do takovéto záležitosti, bude se chytat každá nitka. Nechceme, a to říkám zcela otevřeně, zazdít v Hradci fotbal. Ale chceme, aby se to realizovalo normální cestou. My tady nepotřebujeme další gigantické nákupní centrum."

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech kolem plánovaných staveb v Malšovicích mluvil Jiří Fremuth

Jenže to znamená pro celý projekt veliké problémy. Město se zavázalo pokračovat v projektu až do poloviny roku 2016 - jinak může developerovi platit náhrady až do výše 7 milionů korun.

„Dneska jsme v takové situaci, že tím, že je smlouva a dodatek budoucí smlouvy kupní, tak vlastně byl termín do května letošního roku, kdy bychom měli dosáhnout na vydání územního rozhodnutí. A pak běží další lhůta, zhruba do roku 2016, kdy by územní rozhodnutí mělo nabýt právní moci.“

„V případě, že by město ukončilo tento smluvní vztah, to znamená, že by vystoupilo z toho sdružení, tak potom, samozřejmě, je i město je povinno zaplatit ECE náklady vynaložené s přípravou tohoto projektu. Můžeme se bavit zase zhruba o pěti, šesti milionech korun,“ vysvětluje Jiří Svátek - vedoucí odboru rozvoje města, který projekt za Hradec Králové na starost.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme