O stavbu aquaparku v Jeseníku má zájem sedm firem

Výběrové řízení na stavbu aquaparku v Jeseníku míří do finále. Do tendru se přihlásilo sedm firem. Obálky s nabídkami dorazily už v pátek, dnes nad nimi zasedne výběrová komise. Pokud půjde vše hladce, v lednu by se už nový vodní svět mohl začít stavět. Stát má zhruba 200 miliónů korun, taková je alespoň hranice města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseník radnice | Foto: Lukáš Bocan

Sedm obálek - sedm firem, které se rozhodly jít do boje o jednu z největších zakázek města Jeseník. Propracovat nabídky nebylo pro žádnou z nich určitě jednoduché. Na tento úkol zpravidla zaměstnávají početný tým specialistů. Jiří Uher z jesenické radnice přesto čekal, že jich bude o trochu víc:

„Dnes zasedne osmičlenná komise složená z odborníků. V případě, že nabídky budou v pořádku, nebudou obsahovat žádná závažná pochybení a nedostatky, jejich vyhodnocení proběhne v relativně krátkém časovém intervalu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O chystanou stavbu aquaparku v Jeseníku se zajímala redaktorka Andrea Švubová

„V případě, že jednotlivé uchazeče budeme muset vyzývat k doplňování nabídek, tak se to může protáhnout zhruba až na dva měsíce,“ nastiňuje časový harmonogram Jiří Uher.

Nabídky se pohybují od 185 miliónů až po 214 miliónů korun. Svého favorita pak komise doporučí ke schválení zastupitelům. A za ideálních podmínek by se mohla během prosince podepsat s dodavatelem smlouva.

Kdyby se ale proti rozhodnutí některý z uchazečů odvolal, bylo by podle Jiřího Uhra zle: „To by mohlo celý záměr zhatit.“

Velkým strašákem pro město bylo i referendum. Kampaň proti stavbě aquaparku se ale aktivisté rozhodli ukončit. Ani za pět měsíců se jim nepodařilo sehnat dostatečný počet podpisů. Podle Petra Laštovicy potřebovali podporu bezmála 2000 oprávněných voličů:

„Zastavujeme tuto iniciativu, protože by její pokračování mohlo způsobit finanční komplikace městu Jeseník, a to jsme způsobit nechtěli. V současné době nezbývá než doufat, že jsme se mýlili, a popřát projektu, aby byl co nejméně ztrátový,“ říká Laštovica.

Nový aquapark bude stát na místě současného venkovního koupaliště. Otevírat by se měl už v lednu 2015.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme