O svém trestním stíhání vůbec netušíme, tvrdí někteří starostové

Protikorupční policie stíhá sedm starostů z ústeckého regionu. Podezírá je z podvodů s dotacemi za škody způsobené povodněmi nebo přívalovými dešti. Někteří z nich ale tvrdí, že o stíhání ani nevědí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodeň | Foto: Jan Zejda

Policie oficiálně nesdělila, o které starosty jde. Podařilo se nám zjistit, že má jít o tři obce na Litoměřicku, dvě na Teplicku a po jedné na Ústecku a Děčínsku.

Někteří starostové o svém trestním stíhání věděli, například Jana Turková ze Zdebna na Ústecku nebo Věra Petrů z Ploskovic. Obě se chtějí proti obvinění bránit.

Někteří starostové ovšem o stíhání netušili, jako třeba Josef Záruba z Huntířova nebo starosta Rtyně pod Bílinou Jaroslav Liška. Jak uvedli, policisté se pouze zajímali o některé doklady a usnesení ze zastupitelstva.

Dalšími obcemi, kde se mělo s dotacemi podvádět, jsou Moldava na Teplicku a Liběšice a Vlastislav na Litoměřicku.

Podle mluvčího protikorupčního útvaru policie Romana Skřepka stíhaní starostové v žádostech o dotace nepravdivě tvrdili, že obecní majetek téměř zničily přívalové deště.

Toto tvrzení dokládali posudky, průvodními a technickými zprávami a dalšími dokumenty. O peníze žádali ministerstvo pro místní rozvoj, rozsah a cenu zakázek prý navíc výrazně nadhodnocovali.

Dagmar Cestrová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme