O titul Jihočeská vesnice roku se uchází 36 obcí

Šestatřicet obcí se uchází o titul Jihočeská vesnice roku 2013. O vítězi se rozhodne právě dnes. Loňský vítěz - obec Řepice na Strakonicku - dosáhla po vítězství v regionálním kole dokonce na prvenství v celostátním měřítku Vesnice roku 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vesnicí roku 2012 České republiky se stala obec Řepice na Strakonicku. Na snímku je tamní společenský dům | Zdroj: ČTK

„Netušil jsem, kolik krásných vesnic v Jihočeském kraji je a jak těžké bude mezi nimi vybírat,“ svěřil se starosta obce Řepice Martin Vysoký, který zasedl v letošním ročníku soutěže v hodnotitelské komisi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se starostou Řepic mluvil redaktor Václav Malina

Objíždět vesnice nebyla podle něj žádná procházka. „Bylo to 14 dní docela perného ježdění, vymýšlení otázek, ptaní se a zkoumání. Ale já jsem tam byl jako zelenáč, takže pro mě to byl velký zážitek,“ doplňuje Vysoký.

Podle něj už dávno neplatí, že by na vesnicích byl život společensky slabší. „Skoro bych se nebál říct, že na vesnicích, alespoň v těch, které jsme navštívili, tak tam naopak lidé žijí strašně pohromadě a myslím si, že leckteré město by jim mohlo závidět,“ dodává starosta Řepice.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme