O tom, kdo oživí prostor bývalé žižkovské polikliniky, by mělo být jasno do týdne

Ze tří zájemců, kteří chtějí oživit chátrající budovu v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, dva splnili potřebné formality. Jasno o tom, kdo a co v budově nakonec bude provozovat, by mělo být do týdne.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přednášky a workshopy se už na Klinice zřejmě odehrávat nebudou

Přednášky a workshopy se už na Klinice zřejmě odehrávat nebudou | Foto: Láďa Bruštík

Zájemci se přihlásili se do výběrového řízení na „výpůjčku“. V žádostech museli popsat, jak budovu využijí a kde vezmou peníze na opravy.

Včera jejich žádosti otevřel Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který objekt spravuje.

„Dva splnili formální podmínky. Vítěz výběrového řízení bude muset objekt využít na nekomerční bázi výhradně pro sociální, humanitární, vzdělávací, vědecké či kulturní účely. Výsledek bude účastníkům oznámen písemně do pěti pracovních dnů,“ uvedl mluvčí úřadu Robert Hurt.

V areálu chce dobrovolnická iniciativa Klinika vybudovat sociální centrum. Jestli iniciativa podala žádost o výpůjčku, nechtěl úřad komentovat.

Vybraný zájemce se bude o budovu starat jen dočasně, sídlit v ní potom bude Generální inspekce bezpečnostních sborů.

kov, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme