O valentýnské razítko si na poštu do Milostína na Rakovnicku napsaly už stovky lidí

Stovky zamilovaných psaní už letos přišly do Milostína na Rakovnicku. Tak jako každý rok funguje na tamním poštovním úřadu "valentýnská pošta". Tamní pošťačka má proto v těchto dnech plné ruce práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé pohledy posílají lidé přímo i paní Martině | Foto: Pavel Pavlas

Zvuk razítka je tu v současné době slyšet častěji než na jiných poštách. Zamilovaným přáním se tam věnuje poštovní úřednice Martina Dohnalová zhruba tři hodiny denně.

„Po příchodu pošty musím jednotlivé dopisy rozbalit, zkontrolovat, zda jsou ofrankované, musím dát na příslušné dopisy a dopisnice razítka, potom musím poštu roztřídit a zapsat do počítače,“ popisuje pošťačka.

Každý den tam přijde okolo jedné stovky dopisů s žádostí o valentýnské razítko. „V jednom dopise bývá i deset pohledů, v současné době jsem odeslala zhruba 3,5 kila pošty,“ počítá Martina Dohnalová.

Některé dopisy adresují lidé i přímo jí. „Přejí mi hodně štěstí, děkují za razítko, dokonce jsem dostala i jednu básničku,“ chlubí se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na valentýnské poště v Milostíně natáčel redaktor Pavel Pavlas

Dopisy tam posílá pravidelně i paní Jana z Rakovníka. „Máme v rodině takovou tradici a posíláme si tyto dopisy navzájem. Vždycky vybereme nějaký zajímavý pohled z cest, který koupíme v průběhu roku, a rozesíláme to potom po nejbližších příbuzných jako překvapení,“ říká Jana.

Kdo by chtěl někomu udělat radost a poslat mu přání se zamilovaným razítkem, měl by ho poslat na adresu milostínské pošty ještě dnes. Stačí vložit pohled do čisté obálky, oznámkovat ji a poslat na adresu Pošta Milostín, 270 05. Je ale možné přijít na poštu i osobně.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme