O velkém stěhování škol ve Vítkově na Opavsku rozhodne referendum

Kulový blesk není jenom přírodním jevem, ale také oblíbeným označením velkých stěhovacích akcí. Jedna taková se chystá ve Vítkově na Opavsku a je tak složitá, že kvůli ní museli na dnešek vyhlásit místní referendum. Na výsledek netrpělivě čeká i Moravskoslezský kraj a ve městě vládnou emoce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna hudební teorie ZUŠ v Litvínově s interaktivní tabulí | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Doopravdy obětovali naši školu,“ říká ředitelka vítkovského učiliště a smutně sleduje, co se děje kolem. Zastupitelé města chtějí převzít od kraje tamní gymnázium a sloučit ho s jednou základní školou

Druhá část „kulového blesku“ plánuje sloučení všech základních škol. Je to složité až moc, říká nezávislý vítkovský starosta Pavel Smolka. „Je otázka, jestli se dostaví dostatek voličů, pak je dost podstatný přístup kraje,“ uvažuje starosta.

Podle náměstkyně moravskoslezského hejtmana za ČSSD Věry Palkové naopak město pořád mění názory. „Jednou nám řekl, že to nevezme, pak zase řekl, že vezme, tak jsme zase připravili jinou variantu,“ vysvětluje.

Ona sama přidává třetí podobu školské rošády – sloučení učiliště a gymnázia. „Jsme připraveni na jednání,“ tvrdí Věra Palková.

Na první pohled je to prapodivný turnaj mezi zřizovateli. Ale celý problém není ničím jiným, než bojem o přežití aspoň nějakých tříd v odlehlé části Opavska. Referendum končí dnes o půl deváté večer.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme