O víkendu budou ve středních Čechách otevřené lyžařské areály v Chotouni a na Monínci

Provozovatelé středočeských zimních středisek zažívají nejhorší sezónu za posledních několik let. Kvůli teplému počasí se některé vleky letos ještě vůbec nemohly rozjet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monínec - začátek lanovky | Foto: Pavel Pavlas

Bez přestávky zatím jedou v Chotouni u Prahy. Rozjely se už před vánočními prázdninami a zatím jejich provozovatel nemusel přijít s žádným velkým omezením.

V posledních dnech dokonce sněhová děla nastříkala na sjezdovku několik centimetrů nového technického sněhu.

Na kopci ho tak leží v průměru asi půl metru. Ráno bývá zmrzlý, odpoledne pak vlhký. Pokud ale o víkendu přijde avizované oteplení, nejspíš se pak jeho kvalita zhorší.

Naopak největší lyžařské středisko v kraji na Monínci u Sedlce-Prčice přesně před týdnem dočasně zavřelo brány právě kvůli nedostatku sněhu, který ze sjezdovky vzala voda.

Tento týden se podařilo dvě noci sjezdovku zasněžovat a trochu i vyspravit, a tak se bude o víkendu lyžovat alespoň její v horní části. Konkrétně bude v provozu vlek, který lyžaře a příznivce zimních sportů vyveze na kopec, ze kterého si pak užijí přes půl kilometru dlouhý sjezd.

Ostatní středočeská lyžařská centra stále čekají na ochlazení a sníh a jejich provozovatelé doufají, že ta pravá zima ještě přijde. Jen několik dnů byla zatím otevřená sjezdovka na Šibeničním vrchu u Mnichovic.

I tam ale teď bojují s nedostatkem sněhu, takže si na kopci nezalyžujete. Sezóna ještě vůbec nezačala na příbramské sjezdovce Padák a také v areálu v Kvasejovicích, který je odkázaný pouze na přírodní sníh.

Provozovatel sjezdovky na Šibeničním vrchu u Mnichovic už sečetl průběžnou ztrátu minulý týden. Vyšplhala se na zhruba 200 tisíc korun. Proto doufá, že ochlazení přijde, a sjezdovku tak bude možné zasněžit, aby se pokusil prodělek snížit.

Naopak v Chotouni u Prahy považují letošní sezónu za srovnatelnou s předešlou a tamní majitelé vleků a sjezdovky jsou zatím celkem spokojení.

Michal Trnka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme