O víkendu začíná rekonstrukce nemocnice v České Lípě

O víkendu začnou práce na dlouho očekávané rekonstrukci českolipské nemocnice, při které se vymění okna a také zateplí tři hlavní budovy. Oprava potrvá více než rok, ale možná omezení související s rekonstrukcí návštěvníci a pacienti neočekávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muvčí cl nemocnice Petr Pokorný věší ceduli s infem o rekonstrukci | Foto: Tomáš Mařas

Kvůli stavbě lešení bude tuto sobotu uzavřený pro pěší i auta průjezd mezi nemocnicí a poliklinikou. Do zimy pak bude průjezd areálem nemocnice jednosměrný. Vjezd zůstává od hlavní brány, výjezd bude zadní branou pod sídlištěm Špičák.

„Měli by to mít zajištěné tak, aby to neomezovalo," míní návštěvnice. „Vzhledem k pacientům asi ne. Budou dělat všechno, aby to neomezovalo,“ říká druhá.

Třináctiměsíční oprava českolipské nemocnice přinese přeci jenom určitá omezení. Potvrdil to i předseda představenstva Radek Havlas:

„Na sto procent to omezení přinese. Nebude to omezení ve smyslu dlouhodobého zavření nějaké části nemocnice a tudíž neposkytování péče. Ta bude zajištěná."

Přehrát

00:00 / 00:00

O rekonstrukci českolipské nemocnice mluvil Tomáš Mařas

Podle Radka Havlase by kapacita jednotlivých oddělení měla zůstat zachovaná. Přesto, že na čas o některá lůžka příjdou:

„Nemocnice jako taková nemá vždy obsazena všechna lůžka. Průběžně by každé oddělení mělo přijít zhruba o šest lůžek, která budou zhruba týden postrádat. Rekonstrukce by měla postupovat od vrchu směrem dolů, což znamená, že to zasáhne vždy jen na dvoupokoj, tedy těch šest lůžek. To bychom měli kapacitně unést."

Podle dočasného ředitele nemocnice Jaroslav Kratochvíla omezení se budou týkat operačních sálů, ale jednotlivá oddělení by to pocítit neměla:

„Stavebníci chodí oknem, nechodí přes nemocnici. Ten pokoj bude zavřený a ostatní oddělení bude normálně fungovat. Jediné omezení bude u operačních sálů, ale tím, že je máme na více patrech, tak se budou přesouvat. Akorát se budou natahovat termíny operací."

Omezení čeká na pacienty nemocnice, kteří by chtěli jít ven nebo na ty, kteří za nimi přijedou na návštěvu.

„Omezí se maximálně pohyb pacientů v okolí areálu, protože to tu bude oplocené, bude tu lešení. Bude problém najít parkovací místo, bude nutné využívat parkoviště pod nemocnicí, které se dnes využívá minimiálně.“

„Jinak přístupy do nemocnice budou zachovány, vchody do nemocnice budou všechny funkční."

Jako první čeká českolipskou nemocnici nová střecha a výměna oken. Jako poslední bude zateplení.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme