O víkendu začne v Plzni tradiční pouť u svatého Jiří

Kolotoče, houpačky, střelnice a stánky už plní louku u svatého Jiří v Plzni-Doubravce. V sobotu tam začne tradiční pouť, která potrvá až do 28. dubna. Je to největší pouť v kraji a letos má pro návštěvníky opět připravenu i řadu novinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labutě lákají hlavně menší děti | Foto: Michal Trnka

Na pouti u svatého Jiří bude letos přes 50 atrakcí a více než sto nejrůznějších stánků. Chybět nebudou střelnice, do kterých manželky kolotočářů po celou zimu vyráběly tisíce papírových růží.

Novinkou mezi atrakcemi bude vystřelovací koule. Vejdou se do ní dva milovníci adrenalinu, kteří budou v kouli vystřelení do zhruba 45metrové výšky. A jako obvykle se lidé mohou točit na bezpočtu kolotočů, houpat se na houpačkách, jezdit v autodromech, na živých ponících anebo se vznášet v labutích - umělých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor reportérky Jany Kosové s pořadatelem tradiční pouti u svatého Jiří Vlastimilem Lagronem

Pouť opět pořádá Vlastimil Lagron, letos už po šestadvacáté. Jeho rodina se věnuje kočovnému pouťovému životu už přes 360 let.

Podle Vlastimila Lagrona je důležité nejen to, aby se lidé dobře pobavili, ale také aby všechny atrakce byly maximálně bezpečné. Každá z nich má proto každý rok nové platné osvědčení a provozovatelé ještě navíc pravidelně atrakce kolaudují.

Ceny jízdenek se na této pouti, která je největší jarní poutí v Plzeňském kraji, pohybují mezi 20 a 50 korunami a patří k nejlevnějším v zemi. Ve čtvrtek 25. dubna bude dopoledne vše zdarma pro doubravecké děti z mateřských škol a postižené.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme