O zimní údržbu v České Lípě se bude letos starat více lidí

Problematické nastupování do autobusů městské dopravy přes haldy nahrnutého sněhu na zastávkách. Kupy sněhu před vchody domů, ale i namrzlé a nebezpečné přechody přes silnice. Taková byla situace v České Lípě minulou zimu. Českolipská radnice chce situaci řešit a problémy loňské zimy by se opakovat neměly. Jestli se to povede, ukáže až první vydatnější sněžení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid sněhu | Foto: Ladislav Bába

Počasí si zatím se sněhem dává na čas. Možná je to dobře, protože lidé v České lípě mohou v klidu nastupovat do autobusů, přecházet silnice a vyjít z domů. Nikde jim nepřekáží haldy sněhu ani námraza. Obyvatelé města vzpomínají na uplynulou zimu a obávají se, že se situace bude opakovat.

„Když jsem jela autobusem, tak se nedalo vstoupit jinde než předními dveřmi. Maminky s kočárky byly nešťastné, protože neměly kam vystoupit, nebylo to pořádně odhrnuté,“ vzpomíná na loňské trable Soňa Čechová a pokračuje:

„Autobus zastavil tam, kde byla mezera, aby mohli lidi nastoupit, ale tím pádem i vystoupit. Ostatní sníh byl naházený všude. Potom přecházíte přes přechod, nedá se to přejít, hledáte místo, kde se to dá, a může se stát neštěstí, že vás srazí auto.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude probíhat zimní údržba v České Lípě, zjišťoval reportér Tomáš Mařas

Pěší to uplynulou zimu neměli jednoduché. Potvrzují to další obyvatelé České Lípy. „Tady na Špičáku nic moc. Přejít ulici třeba tady, tak to byl sníh tady u chodníku, to se nedalo,“ říká jedna z žen.

„Nejsem s tím spokojená, jak uklízeli. Před barákem to nahrnuli, tam byla halda sněhu sotva lezete z domu. Autobus, když přijede a zastaví půl metru od zastávky a je namrzlo, mám co dělat, abych vystoupila a neupadla. To by měli řešit,“ dodává další.

Město chce situaci řešit a vypadá to, že by se obdoba minulé zimy opakovat neměla.

„Od nového roku chce město najmout o 20 lidí na veřejně prospěšné práce víc. Jejich úkolem bude především úklid zastávek, přechodů a parkovišť. Konkrétně u zastávek se budou snažit, aby ta hradba sněhu, kterou tam stroje nahrnou, byla odklizená po celé délce autobusu a nejenom v místě nástupu,“ říká mluvčí českolipské radnice Kristýna Brožová.

Od ledna by se tak mělo do ulic města vydat uklízet sníh bezmála sedmdesát pracovníků veřejně prospěšných prací, aby měli obyvatelé pohodlnější nástup do autobusu a bezpečnější přechod přes silnici.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme