Občanské sdružení Ledovec získá dar na podporu projektu Cirkus Paciento

Do páté sezóny vstoupí letos projekt Cirkus Paciento. Organizuje ho občanské sdružení Ledovec spolu se Zdravotním klaunem. Akce je určena lidem s duševním onemocněním. Cirkus Paciento každoročně navštíví 20 psychiatrických léčeben v Čechách i na Slovensku. Ledovec dnes v Ledcích převezme dar na svoji podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu přijde klaun | Foto: Radim Nejedlý | Zdroj: Český rozhlas

Během čtyř dní nastuduje Cirkus Paciento v každém zařízení cirkusové představení.

„Oslovíme spoustu pacientů, a také doktorů a sestřiček. S nimi připravíme cirkusové představení, které pak na závěr hrajeme. Vystupuje tam jeden zdravotní klaun, většinou tři lidé z Ledovce, a třeba 20 až 30 pacientů, jeden až čtyři odvážní doktoři nebo sestřičky,“ popisuje Martin Fojtíček z občanského sdružení Ledovec.

Cirkus Paciento nyní uspěl v projektu Vaše volba od Nadace ČEZ. A podle Martina Fojtíčka získal Ledovec na podporu akce půl milionu korun.

„Pořídíme novou dodávku na to, aby tým Cirkusu Paciento mohl do léčebny přijet a rovnou si s sebou přivézt všechny potřebné věci,“ říká Fojtíček.

V dubnu zahájí pracovníci Ledovce svoji cirkusovou štaci v psychiatrické léčebně v Dobřanech a budou pokračovat do Písku, Kroměříže, Prahy - Bohnic a Sadské u Nymburka. Zakončí ji v psychiatrické léčebně Hronovce na Slovensku.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme