Občanské sdružení začne od září na Třeboňsku nabízet plnou domácí hospicovou péči

Od září bude na Třeboňsku nabízet Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku plnou domácí hospicovou péči. Podobné zařízení pracuje na jihu Čech pouze v Táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient hospicu Cesta domů | Foto: Archiv hospicu Cesta domů

„Já jsem měl zkušenost z Prahy, kdy domácí hospicová péče poskytla opravdu velmi kvalitní služby umírajícím lidem z okruhu přátel mých rodičů. Domníval jsem se tedy, že by bylo dobré, kdyby podobná služba vznikla i tady,“ uvedl lékař Libor Válek, který je duší celého projektu.

Spolu s dalšími lidmi pak ušel cestu od zařazení projektu do komunitního plánování po výběr pracovníků vhodných pro hospicovou péči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Márie Pfeiferová

Ti podle Libora Válka musí umět zastat péči nejen ošetřovatelskou a pečovatelskou, ale i psychologickou a případně i duchovní.

Přípravy na vznik mobilního hospice na Třeboňsku trvají už téměř tři roky. Nyní už je to nejdůležitější pro jeho rozjezd připraveno.

„Máme k tomu jednak kompletní tým lidí a i prostory, které jsme dostali od města Třeboň, které nás velice podporuje. Cesta klientů k nám začíná v sociální poradně, která bude fungovat po čtyři dny v týdnu. Klienti nás mohou navštívit v otevíracích hodinách a zde se jich již ujme zkušená sociální pracovnice a nasměruje je na další nabídku našich služeb,“ řekla předsedkyně občanského sdružení Petra Brychtová.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme