Obce a města si přejí, aby byl spuštěný ROP Severozápad

Obnovení Regionálního operačního programu Severozápad je nutné, říkají starostové obcí a měst. Pokud k tomu nedojde, je ohrožena řada projektů. Některé jsou při tom hodně důležité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Merklín | Foto: Karlovarský kraj

Na peníze čeká i krajská silnice z Merklína do Pstruží na Karlovarsku. Ta je v současné době hodně poničená. Náměstek hejtmana Petr Navrátil z ČSSD potvrdil, že rekonstrukce je vyčíslena na 75 miliónů korun.

„Ještě není schválená v rámci nějakých výzev. To znamená, připravujeme to a pokud operák bude spuštěn a bude vyhlášená výzva pro podávání projektů v květnu, v červnu nebo v červenci, tak abychom už měli připravený projekt dokonce i s nabídkovou cenou, protože výběrová řízení se dnes táhnou,“ poznamenal Navrátil.

„Nemůžu říct, kdy se to začne stavět, jelikož nevím, jestli bude spuštěn ROP. Ale v případě, že bude spuštěn, tak by stavba měla být zahájena již v letošním roce,“ dodal náměstek hejtmana

O budoucnosti Regionálního operačního programu Severozápad bude znovu Karlovarský kraj jednat do 14 dnů.

Tok peněz při financování projektů z Regionálních operačních programů | Foto: ČTK

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme