Obce budou dále bojovat proti dostavbě letiště Vodochody

Středočeský kraj souhlasí s dostavbou vodochodského letiště. Musí se ale zohlednit připomínky obcí v okolí letiště a minimalizovat hluk. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Veřejná beseda ve společenském sále kulturního domu Vltava v Kralupech nad Vltavou, kde diskutují odpůrci stavby a starostové obcí, stále pokračuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody - vizualizace

Letiště Vodochody - vizualizace | Foto: Penta Investements

Hlavním bodem diskuzí je prohlášení rady Středočeského kraje, že podpoří záměr společnosti Penta dostavět letiště ve Vodochodech.

Poté, co starosta Kralup Petr Holeček přečetl tiskové prohlášení rady kraje o rozhodnutí podpořit dostavbu letiště, zavládly v sále emoce. Diskuze je ale přesto věcná. Starostové a odpůrci dostavby letiště debatují o tom, jak proti ní dále a všemi prostředky bojovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O průběhu besedy ohledně dostavby letiště ve Vodochodech informovala ve Večerním Radiožurnálu

Starosta Líbeznic Martin Kupka se vyjádřil, že v úterý 18. října v 10 hodin dopoledne se před Krajský úřad v Praze chystají starostové se svými požadavky a připomínkami k dostavbě vodochodského letiště.

Středočeský kraj se rozhodl podpořit dostavbu letiště ve Vodochodech z důvodu nutnosti pokroku. Aglomerace Prahy a Středočeského kraje si podle hejtmana kraje Davida Ratha letiště zaslouží. Kraj k dostavbě vedou také bezpečnostní důvody. Je prý třeba rozdělit riziko mezi 2 letiště. Dalším důvodem jsou finance – do regionu prý přinese letiště peníze a asi 500 pracovních míst.

Radní Středočeského kraje se dnes původně měli vyjádřit jen k dokumentaci o vlivu dostavby letiště ve Vodochodech na životní prostředí, nakonec se ale usnesli na podpoře záměru společnosti Penta letiště dostavět. Někteří starostové, například Petr Holeček, to vnímali jako podraz.

O dostavbě letiště ve Vodochodech se mluví již několik let, samospráva obcí v okolí je po celou dobu proti.

Letiště Vodochody chce ročně odbavovat až 3,5 milionu lidí a konkurovat tak Ruzyni, která ročně odbaví až 12 milionů.


Zvětšit mapu

Jana Huzilová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme