Obce okolo Berounky nemají peníze na opravu silnic poničených povodní

Ačkoli od jarních povodní uplynulo už skoro půl roku, ve středních Čechách jsou její důsledky stále viditelné. Jenom na krajských silnicích způsobila velká voda škodu za stovky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atobusové nádraží v Berouně zaplavila rozvodněná Berounka | Zdroj: ČTK

Problémy se zničenými cestami a chodníky ale mají také města a obce. Ne všechny totiž mají peníze na jejich opravy.

Například v Berouně vyčíslili škody na silnicích a cyklostezkách na 11 milionů korun. Na odstranění škod nakonec získali dotaci od ministerstva dopravy.

Kvůli vládní krizi se ale čerpání peněz zpozdilo, a opravy se tak musí stihnout v šibeničních termínech. Pokud by se totiž opravy zpozdily, muselo by město peníze vracet.

Podstatně hůře jsou na tom ale například v Černošicích. Tam totiž na dotaci z ministerstva dopravy nedosáhli. Silnice, které chtěly Černošice po povodních opravit, měly totiž dostat nový povrch a ministerstvo to označilo za investici, a ne za opravu.

Na opravy, které by stály kolem deseti milionů, tak Černošice nebudou mít peníze. Na řadu tedy přijdou provizorní řešení. Stejně jsou na tom i blízké Řevnice, které také dotaci nezískaly.

Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme