Obce plánují Těrlickou a Žermanickou přehradu na Karvinsku spojit cyklostezkou

Obce na Karvinsku chtějí vytvořit cyklistický ráj. Těrlickou a Žermanickou přehradu se chystají propojit cyklostezkou. Přestože několik míst pro turisty na kolech už existuje, pořád se musejí často proplétat mezi auty na silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklostezka, cyklotrasa, Divoká Šárka, cyklista | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Na kole vyráží pan Václav z rodného Havířova pravidelně do práce i na výlety. Ne vždy ale může po bezpečné cyklostezce.

„Mohlo by to být lepší. Člověk se ohlédne, najede do díry a skončí na zemi. Kolem těch přehrad by to mělo být celé propojené, uvítal bych to,“ uzavírá pan Václav z Havířova.

Za několik měsíců by se cyklisté mohli z Havířova bez problémů dostat až k Žermanické přehradě. Postavit zbylé úseky ale obcím potrvá déle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těrlickou a Žermanickou přehradu se chystají obce na Karvinsku propojit cyklostezkou. Podrobnosti zjišťoval Stanislav Janalík.

Důvodem jsou problémy s výkupem pozemků i chybějící peníze. S evropskými dotacemi navíc starostové také příliš počítat nemohou.

„V jiných regionech se tomu začali věnovat dříve. Využili první vlnu dotačních titulů. Stezky už mají vybudované,“ popisuje situaci nezávislý starosta Těrlicka Martin Polášek a dodává:

„Budeme se muset zaměřit na české programy. Jsme region postižený důlní těžbou. Připadá pro nás v úvahu takzvaný program náhrady důlních škod.“

Jak dlouho si cyklisté na pohodlnou projížďku kolem přehrad počkají, zatím starostové netuší. Nejdříve by se tak v některých místech mohli na kole projet někdy v roce 2016.

Stanislav Janalík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme