Obce se utkají v soutěži o nejlepší internetové stránky

Pro města a obce jsou internetové stránky stále větší vizitkou a pokud nabízí něco opravdu mimořádného, mohou uspět v každoročním klání nazvaném Zlatý erb. Letos stejnojmenné sdružení vyhlásilo už třináctý ročník soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlas a internet (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Kvalitní internetové stránky mohou město či obec dobře reprezentovat a pokud má dané místo co nabídnout, může právě internet přilákat také třeba víc turistů. Uvědomila si to i radnice v Kolíně. V současné době hledá odborníky, kteří pomohou vytvořit kvalitní web.

Podle starosty Kolína Víta Rakušana by internetové stránky měly nově nabízet třeba hned několik jazykových mutací. „Aby tam bylo rozlišeno, co je pro turistu, pro občana a co pro podnikatele,“ vysvětluje.

Už v příštím roce by se město chtělo přihlásit do některé soutěže, kde se hodnotí například vzhled internetových stránek. Do něj se loni přihlásilo přes 520 webů měst a obcí z různých koutů republiky.

I letos se soutěží ve třech kategoriích, konkrétně o nejlepší stránky města, obce a posléze nejlepší elektronickou službu. Uzávěrka soutěže je právě dnes a podrobnosti o tomto klání najdete na webových stránkách www.zlatyerb.obce.cz.

Michal Trnka, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme