Obce v centrálním Krušnohoří dokončily projekty za 271 milionů korun

Mikroregion Centrální Krušnohoří ohlásil hotovo. Čtyři české a německé obce si řekly, že spolu budou silnější a skutečně dosáhly na peníze z Evropské. Boží Dar, Loučná pod Klínovcem, Oberwiesenthal a Breitenbrunn investovaly do turistiky a cestovního ruchu více než 271 milionů korun. Dotace z EU pokryla 85 procent z nákladů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boží Dar se soustředí na turistický ruch | Foto: Václav Žmolík

Starosta Božího Daru Jan Horník Radiožurnálu řekl, že většina z akcí se týkala rozvoje turistiky a cestovního ruchu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta Božího Daru Jan Horník ve Stalo se dnes Radiožurnálu

„Podařilo se nám zejména dát dohromady hraniční stezky, kdy skončil režim jejich hlídání cizineckou policií. To znamená, že byly rozšířeny, byly zpřístupněny i běžcům v našem regionu a následně byly napojeny na místní komunikace,“ řekl Radiožurnálu starosta Božího Daru Jan Horník.

Díky projektu prošla obnovou například hlavní třída v Božím Daru, v další etapě se pak připravuje lepší a širší silnice na Klínovec včetně nového parkoviště.

„Vznikne tam asi 60 parkovacích míst a mám dojem, že to přivítají i ekologové, protože se bude se jezdit po lepších komunikacích, bude tam dokonce prostor pro pěší turisty a cyklisty, který nám scházel,“ doplnil Horník.

Významným projektem je podle něj i akce na zajištění požární a další bezpečnosti v regionu. V Božím Daru vznikla nová požární stanice a Loučná opravila všechny požární hydranty.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme