Obce v Pardubickém kraji mají obavy z možného rušení poštovních úřadoven

Lidé na venkově se obávají rušení pošt. V některých obcích přitom představuje právě poštovní úřad jediný kontakt se světem. Využívají ho hlavně starší lidé, kteří nemají doma internet ani možnost jezdit autem do vzdálenějších míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Počepice - vstup do pošty | Foto: Pavel Pavlas

Podle Sdružení obcí a měst je problém v zákonné úpravě, která minimální vzdálenost jednotlivých poboček navýšila z necelých tří na deset kilometrů.

„Spousta důchodců tady je bez aut, spousta lidí tady dojíždí za prací, protože v místě de facto skoro žádné zaměstnání nemáme, takže si nedovedu představit, když někdo jezdí do Pardubic do práce, jak potom bude schopný, když přijede domů z práce, si dojet do Hlinska pro doporučený dopis, který mu nenechají ve schránce. Takže si myslím, že to problém je,“ reaguje starostka Včelákova na Chrudimsku Monika Vacková.

Česká pošta ale ujišťuje, že lidé se masivního zavírání poboček obávat nemusejí. Jednotlivé kroky chce prý navíc projednat se zástupci samospráv.

krw, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme