Obchvat Vodňan se na čtvrt roku uzavírá kvůli rekonstrukci, čekají se kolony

Zdržení v kolonách a dlouhé objízdné trasy čekají ode dneška řidiče kvůli rekonstrukci silničního obchvatu u jihočeských Vodňan. Ten je součástí mezinárodní silnice E 49 mezi Českými Budějovicemi a Plzní, po které denně projede 16 tisíc aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na silnici I/35 se tvoří kolony (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla je obchvat v havarijním stavu, proto musí být uzavřen celý.

„Na celém úseku je navrženo odstranění celé konstrukce vozovky a následně pokládka konečných asfaltových vrstev,“ uvedl Rýdl.

Pro auta je připraveno několik objízdných tras, řidiči po nich najedou od devíti do 45 kilometrů navíc. Objížďky navíc vedou přes vesnice po úzkých silnicích a na jedné z nich zdrží dopravu semafory, které jsou kvůli nepřehledné situaci v obci Paseky na Písecku.

„Objízdné trasy nenahradí průjezdností tuto páteřní komunikaci Jihočeského kraje, takže je potřeba očekávat zpoždění a kolony,“ upozornil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Úplná uzavírka obchvatu u Vodňan začne dnes mezi 14. a 15. hodinou. Šestikilometrový úsek bude uzavřený až do konce června.

Červeně označený obchvat Vodňan se uzavře, na mapě jsou znázorněné objízdné trasy | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

ČRo, Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme