Obecní volby ve Hřensku platí, nikdo je u soudu nenapadl

Úkol rozhodnout o novém vedení obce čeká v nejbližší době zastupitele Hřenska na Děčínsku. Jejich mandáty v desetidenní odvolací lhůtě nikdo nezpochybnil. Termín pro podání případných stížností na průběh opakovaných voleb vypršel v pátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Hřenska Josef Černý (vpravo) a vedoucí hospodářské činnosti obce Robert Drnovec u Krajského soudu v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Více než 15 měsíců žilo Hřensko v provizoriu. Výsledky předchozích řádných voleb totiž kvůli účelovému přistěhování několika desítek lidí do obce soud zrušil a nařídil nové hlasování.

V sedmičlenném zastupitelstvu je znovu stávající starosta Josef Černý, který už ve funkci prvního muže na radnici pokračovat nechce. Připomíná, že jeho nástupce nebude mít snadnou práci.

„Bylo zrušených 67 usnesení, která se budou muset znova schvalovat. Některá jsou zásadní jako rozpočet nebo příprava letní turistické sezóny. Ani finanční situace není zrovna nejrůžovější,“ říká.

Opakované obecní volby 28. ledna vyhrálo sdružení dosavadního místostarosty Jana Havla Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná. Získalo 35,3 procenta hlasů a tři mandáty z celkových sedmi. Nového starosti budou v Hřensku volit 16. února.

Josef Suk, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme