Objížďka kvůli opravě sinice v Hostinném vede přes sídliště, místní trápí hluk a zápach z výfuků

Kvůli generální opravě části hlavní silnice v Hostinném na Trutnovsku podstatně stoupl provoz na komunikaci procházející sídlištěm. Právě po ní vede objížďka pro auta do 3,5 tuny. Místní ze současného frekventovaného provozu nadšeni nejsou. Poklidné sídliště plné dětí trápí hluk, zápach z výfuků a spousta aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Bagry, nákladní auta, desítky dělníků, tak teď vypadá začátek hlavní silnice v Hostinném ve směru od Trutnova. U Krkonošských papíren je cedule zákaz vjezdu. Řidiči nákladních aut, která nemají výjimku od místních podniků, tudy nesmí projet vůbec, ostatním značky navádí přes sídliště.

„Pokud se jedná o řidiče aut do 3,5 tuny, mohou použít objízdné trasy, která vedou přes Hostinné,“ vysvětluje starostka města Dagmar Sahánková ze sdružení pro lepší Hostinné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sídliště v Hostinném trápí hluk a zápach z výfuků. Místní silnice kvůli opravě hlavního tahu slouží jako objížďka. Natáčela tam Kateřina Kohoutová

Lidi na jindy poklidném sídlišti trápí hluk a hustý provoz. „Je tady víc aut, kamiony sem mají zákaz, stejně sem jezdí. A my, že bydlíme na mostu u Tatranu, tak navíc musíme jezdit přes staveniště,“ říká slečna Kristýna.

V této části města navíc žije spousta rodin s dětmi. „Tady máte značku a není to ani dva metry od té silnici, že si tady děti hrají,“ ukazuje pan Jan a dodává, že oprava silnice určitě potřeba byla, ale nikdo nečekal tak velký provoz sídlištěm.

„Kraj provádí generální rekonstrukci silnice, s tím, že byl sundán celý povrch včetně panelů. Bude sundávat i panely u Krpy a bude dělat nový povrch. Město Hostinné v součinnosti s krajem provádí výměnu chodníků v Nádražní ulici a zároveň došlo i k výměně hlavního vodovodního řadu v délce 550 metrů a 19 vodovodních přípojek,“ vyjmenovává starostka.

Celkové náklady na opravu se pohybují kolem 30 milionů korun. Rekonstrukce by měla skončit v srpnu, ale už začátkem září sem opět nastoupí dělníci a budou opravovat další úsek směrem do centra.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme