Obleva může zasáhnout i střediska v Krkonoších. Technický sníh by ale měl vydržet

Během víkendu by se podle předpovědi mohla teplota na horách vyšplhat až k pěti stupňům nad nulou. Pro milovníky lyžování to ale zatím žádné výrazné problémy neznamená. Například v Krkonoších sjezdovky z velké části pokrývá technický sníh, který má podle odborníků výhodu v tom, že poměrně dlouho vydrží i při oblevě, která by přírodní sníh poznamenala mnohem víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších přeje zimním sportům

Počasí ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších přeje zimním sportům | Zdroj: ČTK

Při výrazných výkyvech počasí mohou lyžaře na svahu překvapit zledovatělá místa, na to jsou ale rolbaři připraveni a případné problémové partie budou každý den upravovat.

Momentálně je v hlavních horských střediscích Krkonoš teplota těsně nad nulou a na sjezdovkách leží 30 až 50 cm sněhu, na Medvědíně až 80, tam ale zatím fouká silný vítr asi 20 m za vteřinu.

V okolí Špindlerova Mlýna mohou lyžaři využít 21 km sjezdovek, podobné je to i ve Skiresortu Černá hora - Pec.

Nedostatek přírodního sněhu má vliv na běžecké tratě. Těch je v provozu mnohem méně než loni. A je pravděpodobné, že jich ještě víc kvůli oblevě ubude.

Vzhledem k nedostatku sněhu jsou upravené tratě většinou ve vyšších polohách nad 1000 metrů, kde by sice výkyvy počasí neměly být tak výrazné, ovšem protože tam už musí běžkaři spoléhat na přírodní sníh, tak se dá očekávat, že ho několikadenní obleva hodně poznamená.

V okolí Špindlerova Mlýna je zatím k dispozici 20 km běžeckých tratí, o 15 víc je na Černé a Světlé hoře a turisté v Peci pod Sněžkou mohou využít asi 15 km upravených běžeckých tratí.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme