Obnova tras v Pardubickém kraji se může zpomalit, reaguje KČT na nižší příspěvky

Obnova turistického značení v Pardubickém kraji by se mohla zpomalit. Klub českých turistů (KČT) značky obnovoval především z peněz od Pardubického kraje, skoro půlmilionový příspěvek z roku 2013 se však pro letošní rok snížil o 150 tisíc a stejný bude i pro příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistická značka, která vás dovede ke zřícenině Vítkův hrádek | Foto: Romana Kostohryzová

V Pardubickém kraji je téměř sedm tisíc kilometrů pěších, cyklistických a lyžařských tras.

„Malované značky vydrží na stromě tři roky. Aby byly vidět, po třech letech musíme vzít štětec a barvu a značky obnovit. Plechové značky, které jsou na silnicích, musíme kontrolovat každý rok, protože tam hrozí ztráta, čímž dojde ke ztrátě orientace pro cyklistu,“ uvedl sekretář pardubické pobočky KČT Vlastimil Škvára.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se sekretářem pardubické pobočky KČT Vlastimilem Škvárou mluvila redaktorka Iveta Záleská

Peníze z Pardubického kraje případně od dalších sponzorů, například měst, prý turisté používají téměř výhradně na obnovu turistických značek.

„Jednou za tři roky se musíme dostat na každou trasu. Těch 480 tisíc, které jsme od kraje dostávali, tak nám stačilo tak akorát,“ uvedl sekretář KČT Vlastimil Škvára. Se současným příspěvkem se podle něj může obnova tras zpomalit.

kov, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme