OBRAZEM: Dny NATO na mošnovském letišti navštívilo 225 tisíc lidí

Program letošních Dnů NATO vidělo během celého víkendu 225 tisíc lidí. Ve čtrnáctileté historii armádně-bezpečnostní přehlídky to je jedna z největších návštěv vůbec.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvertoplán CV-22B Osprey

Konvertoplán CV-22B Osprey | Foto: Lubomír Světnička (natoaktual.cz)

Pořadatelům přálo po oba dva dny počasí a na vysoké úrovni byl také letošní program.

Ten nabídl kromě atraktivních letových ukázek také evropskou premiéru konvertoplánu Osprey nebo největší zahraniční prezentaci polské armády.

Hlavním magnetem letošního ročníku byl právě americký konvertoplán Osprey, který kombinuje vlastnosti vrtulníku a dopravního letadla. Návštěvníkům se představil v sobotu.

Konvertoplán CV-22B Osprey | Foto: Lubomír Světnička (natoaktual.cz)

Největší armádě-bezpečnostní přehlídka ve střední Evropě i letos nabídla pestrý program plný atraktivních ukázek bojových strojů ve vzduchu i na zemi.

Švédský historický letoun AJS 37 Viggen | Foto: Lubomír Světnička (natoaktual.cz)

Švédská historická letka představila letové schopnosti AJS 37 Viggen a Saab 35C Draken. Oba tyto stroje se spolu představily vůbec poprvé na jedné akci v České republice. Spolu s JAS 39 Gripen českých vzdušných sil provedly ojedinělý společný průlet, který neměli diváci, mimo Švédsko, možnost nikde vidět.

Švédská historická letka představila letové schopnosti AJS 37 Viggen a Saab 35C Draken | Foto: Lubomír Světnička (natoaktual.cz)

Na největší akci svého druhu ve střední Evropě se představily vojenské, záchranářské a bezpečnostní jednotky 16 zemí.

Slovenský Mig 29 | Foto: Lubomír Světnička (natoaktual.cz)

ČRo, Kateřina Daňková, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme