OBRAZEM: Luxus v oblacích. Na Pankráci dokončují nejvyšší bytový dům v Česku V Tower

Třicetipodlažní V Tower vyrůstá v Praze na Pankráci. Hrubá stavba nejvyššího bytového domu v Česku bude hotová do konce letošního roku. Budovu vysokou 104 metrů mají stavbaři dokončit v únoru 2018. Developerem projektu je společnost PSJ Invest, investorem pak lucemburská investiční skupina Aceur Investment.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Nejvyššího třicátého podlaží dosáhnou obě věže na konci letošního roku," uvedl před časem projektový manažer PSJ Filip Kašík.

Stavba třicetipodlažní budovy začala v červnu loňského roku a vyjde na tři miliardy korun. V Tower se nachází v blízkosti budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a budovy bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower).

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. „Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog - z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou," popsal své dílo.

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

Byty rostou od pátého patra výš a budou veliké od 50 do 400 metrů čtverečních. Vzniknou tu i velmi luxusní penthousy s vlastními střešními bazény.

V Tower bude po svém dokončení nejvyšším čistě bytovým domem v Česku. Primát nyní drží bytový dům Rezidence Eliška v pražských Holešovicích s 25 nadzemními patry a výškou téměř 94 metrů zkolaudovaná v prosinci 2013. Vůbec nejvyšší budovou v Česku je brněnská AZ Tower se 111 metry. Na pankrácké pláni vedle plánovaného V Tower stojí druhá nejvyšší stavba v Česku, kancelářská budova City Tower vysoká 109 metrů.

Ceny bytů začínají na sto tisících korun za metr čtvereční. Čím výš byt bude, tím bude cena vyšší. Konkrétní částky ani maximální rozpětí developer dosud nezveřejnil.

Stavba začala po dlouhých odkladech, původně se projekt jmenoval Epoque a patřil firmě ECM. Ta ho plánovala postavit už před ekonomickou krizí, její nástup však plány na několik let zmrazil. Nový majitel projekt koupil v rámci insolvenčního řízení s ECM v roce 2013 a 2,5 roku ho předělával. Poslední potřebné povolení získal v květnu 2015.

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

V Tower v Praze | Foto: Filip Jandourek

ČTK, Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme