OBRAZEM: V centru Prahy začaly vánoční trhy, strom se rozsvítil dopoledne

Na Staroměstském náměstí v Praze dnes začaly vánoční trhy. Dominuje jim vánoční strom, který byl proti předchozím letům rozsvícen už dopoledne bez slavnostních ceremonií. Hlavní město od nich upustilo s ohledem na situaci po teroristických útocích v Paříži. Z bezpečnostních důvodů neoznámilo ani čas rozsvícení tradičního svátečního symbolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy a strom na Staroměstském náměstí v Praze | Zdroj: ČTK

Vánoční strom se na Staroměstském náměstí rozsvítil už dopoledne. Vánoční podívanou se vším všudy si tak mohli užít prakticky všichni návštěvníci, kteří sem dnes během dne přišli.

Na bezpečnost a pořádek na vánočních trzích v centru metropole dohlíží desítky městských strážníků a policistů, na několika místech parkuje i záchranná služba. Jinak ale bezpečnostní opatření návštěvníky vánočních trhů nijak neomezují.

Vánoční stromeček, Staromětské náměstí, vánoce, trh, trhy | Foto: Filip Jandourek

Vánoční stromeček, Staromětské náměstí, vánoce, trh, trhy | Foto: Filip Jandourek

Vedle Staroměstského náměstí, které se před Vánocemi tradičně těší největší pozornosti turistů i Pražanů, začínají s adventem jarmarky a další kulturní akce na mnoha dalších místech v Praze. Dnes se otevřela i tržnice v horní části Václavského náměstí.

Vánoční trhy jsou poprvé na Pražském hradě. Vánoční stromek se tam rozzáří až v neděli, stejně jako v zoologické zahradě.

Vánoční stromeček, Staromětské náměstí, vánoce, trh, trhy | Foto: Filip Jandourek

ČTK, ČRo, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme