OBRAZEM: V děčínském přístavu v Loubí se závodilo na pákových drezínách

Pákové drezíny, devět týmů a deset kilometrů dlouhá trať. To byl obrázek přístavu v Děčíně-Loubí, který v sobotu ovládlo mezinárodní mistrovství republiky v jízdě na těchto malých, ručně poháněných železničních vozítkách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách v Děčíně

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách v Děčíně | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Své umění v ovládání kdysi běžného dopravního prostředku pracovních čet při opravách železnice poměřily vedle domácích závodníků i týmy ze Slovenska a Německa.

Posádku drezíny tvoří šest členů, čtyři jsou na páce a dva střídají. Nejde přitom o nějaké recesistické závody - posádky trénují na závody pravidelně, jízda na drezíně je totiž pořádná dřina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru závodu přiblížil reportér Jan Bachorík

„Tady se musí točit všichni. Každý tým se domluvá jinak, my jsme nakonec zjistili, že nejlepší je se točit po dvaceti shybech. Takže každý člověk udělá dvacet shybů, pak dalších dvacet shybů a dvacet shybů odpočívá. A takhle se točí celá drezína,“ popisuje šéf mistrovství František Korel.

Republikovými šampiony se nakonec stali domácí zástupci Děčína.

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách v Děčíně | Foto: Jan Bachorík

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách v Děčíně | Foto: Jan Bachorík

Mistrovství republiky v jízdě na pákových drezínách v Děčíně | Foto: Jan Bachorík

Jan Bachorík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme