Obviněný Nečesaný opustí post šéfa liberecké nemocnice. Nechce ji prý poškodit

Luděk Nečesaný, obviněný v červnu z korupce, rezignoval na místo generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec. Nechce, aby jeho kauza nemocnici poškozovala. Svou rezignaci oznámil ve čtvrtek představenstvu. V čele nemocnice zůstane Nečesaný do 1. září, kdy by ho měl vystřídat lékařský ředitel Richard Lukáš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přednosta Centra interních oborů MUDr. Tomáš Klimovič, přednosta Kardiocentra MUDr. Rostislav Polášek a generální ředitel Krajské nemocnice v Liberci MUDr. Luděk Nečesaný v prostorách centrálního interního příjmu | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

Nečesaného obvinila policie 24. června z přijetí úplatku, hrozí mu pět až 12 let vězení. Spolu s ním obvinili i jeho ženu Šárku, které za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí tři roky až osm let vězení.

Obvinění souvisí s údajným předražením dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice o 24 milionů korun. Zakázkami z let 2008 až 2009 v celkové hodnotě zhruba 230 milionů korun se policie zabývá na základě trestního oznámení z roku 2012.

Nečesaný podal proti obvinění stížnost. Navzdory trestnímu stíhání chtěl v čele nemocnice zůstat, postavilo se za něj představenstvo i dozorčí rada. Teď však nechce nemocnici škodit.

Podle mluvčí nemocnice Barbory Silné chtěl původně Nečesaný skončit ve funkci s okamžitou platností. „Z organizačních a administrativních důvodů ale skončí až k 1. září,“ řekla agentuře ČTK.

Rezignace podle ní neznamená, že Nečesaný opustí i představenstvo. „Od září by měl být ředitelem pro řízení zdravotní péče a lidských zdrojů,“ dodala mluvčí.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme